Wsłuchiwanie się w głos klientów powinno stać się biznesem każdej firmy     Tom Peters

Z dniem 01.09.2016r. firma MASZ BUS wprowadza
"KODEKS DOBREJ WSPÓŁPRACY"


Przewozy Pasa?erskie MASZ BUS - przewóz osób oraz wynajem autobusów, autokarów, busów - przewóz grup zorganizowanych NIE JEDZ I NIE PIJ W TRAKCIE PODRÓŻY ! - "Tragedia w busie z Monachium do Gdańska! Zachłysnął się kawą i zmarł!"

Przestrzegamy organizatorów, opiekunów oraz rodziców przed przyzwoleniem do jedzenia i picia w autokarach podczas podróży. Nieprzewidziane, nagłe i silne hamowanie może doprowadzić do TRAGEDII powodując zachłyśnięcie czy zakrztuszenie pasażera. Szkoda zatem, że opiekunowie grup zwłaszcza szkolnych jeszcze nie korzystają z naszych branżowych doświadczeń. MASZ BUS dbając o bezpieczeństwo podróżujących każdorazowo zachęca do konsumpcji posiłków na wyznaczonych postojach na trasie, które są zawsze dostosowywane miejscem i czasem do wielkości i specyfikacji podróżującej grupy.
Zobacz, przeczytaj http://koszalininfo.pl
Przewozy Pasa?erskie MASZ BUS - przewóz osób oraz wynajem autobusów, autokarów, busów - przewóz grup zorganizowanych CZAS PRACY KIEROWCY ! - Stosowanie się kierowców do wytycznych normujących czas pracy kierowcy oraz robienie przerw w czasie jazdy służy zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego w Polsce. Kierowca, który stosuje się do wytycznych będzie w pełni sprawności psychofizycznej odpowiedzialnej za spostrzegawczość oraz czas reakcji na zdarzenia podczas jazdy. Kierowca zobowiązany jest do przymusowej przerwy po 4,5 godzinach ciągłej jazdy. Odpoczynek trwa 45 minut i może być rozłożony na dwie przerwy: 15 i 30 minut. OSTATECZNĄ DECYZJĘ o miejscu postoju na całej trasie przejazdu oraz czasu przerwy podejmuje kierowca autobusu i bezwzględnie należy się do niego stosować.
Przeczytaj: Długie unieruchomienie podczas jazdy autokarem może się skończyć śmiertelnym zatorem w płucach
Przewozy Pasażerskie MASZ BUS - przewóz osób oraz wynajem autobusów, autokarów, busów - przewóz grup przedszkolnych i szkolnych   Kontrola Policji, ITD
Informacje ogólne o stanie technicznym autokaru oraz zasadach kontroli Policji i ITD pojazdy autokarowe.

Każdy autokar jest poddawany szczegółowej kontroli stanu technicznego w upoważnionych stacjach diagnostycznych w okresie co 6 MIESIĘCY.
Zlecane przez zamawiającego kontrole autokarów w dedykowanym do tego miejscu tj. na ulicy Sambora w Szczecinie z uwarunkowań logistycznych w tym miejscu ograniczają się do kontroli oświetlenia autokaru, ewentualnych wycieków czy pneumatyki ciśnieniowej, trzeźwości kierowcy a w przypadku ITD również czasu pracy kierowcy za poprzednie 30 dni kalendarzowe. Kontrola taka zazwyczaj trwa około 30-45 minut i kończy się otrzymaniem protokołu z kontroli autokaru.
W związku z tym, że moje autokary posiadają OBOWIĄZKOWY co 6 miesięczny przegląd techniczny oraz prowadzone są doraźne przeglądy w warsztacie, osobiście nie widzę zasadności poddawania moich autokarów kontroli na każde życzenie organizatora czy rodziców.

Jeśli zlecający życzy sobie INDYWIDUALNEJ kontroli w dniu wyjazdu - doliczam do usługi przewozu kwotę 100,00 zł (netto) gdyż dla KIEROWCY jest to dodatkowy czas pracy (związany z umówieniem się na wskazaną przez Policję/ITD godzinę), a dla MASZ BUS dodatkowy koszt związany z dojazdem autokaru na kontrolę w wyznaczone miejsce.
Dokument jest wówczas dostępny do wglądu w dniu wyjazdu i nie ma możliwości dokonywania kopii, gdyż protokół zawiera dane osobowe kierowcy oraz dane pojazdu i firmy, których to moja firma nie udostępnia w żadnej z wersji: elektronicznej czy papierowej.
Pragnę nadmienić, że w sezonie wycieczkowym może to znacznie opóźnić wyjazd grupy o umówionej wcześniej godzinie, z uwagi na kolejkę oczekujących autokarów na kontrolę.Przewozy Pasa?erskie MASZ BUS - przewóz osób oraz wynajem autobusów, autokarów, busów - przewóz grup zorganizowanych   walizeczka, Walizka, WALIZA !!!

Dziś na podróże kupić walizki można różne: małe, duże, kolorowe, błyszczące, świecące, na zamki z szyfrem, z kuferkiem. Jednakże pytanie praktyczne nasuwa się następujące - Jak spakować w DUŻE LUKI BAGAŻOWE 60 walizek, gdzie każda z nich jest większa od np. małego kolonisty ?!
Z uwagi na coraz częściej występujący problem z brakiem możliwości spakowania się do DUŻYCH luków bagażowych jakie mamy w swoim taborze, firma MASZ BUS wprowadza następującą zasadę:
1. W pierwszej kolejności pakowane są walizki i torby podróżne o najmniejszych gabarytach, następnie pakowane są walizki i torby w kolejności ich wielkości.
2. Z uwagi na to, że NIE JEST MOŻLIWE przewożenie bagaży w części pasażerskiej - bagaże, które nie zmieszczą się do luków bagażowych zlecający na koszt własny organizuje ich transport.
Powyższe podyktowane jest sytuacją, gdzie NIEJEDNOKROTNIE bagaż jest większy od pasażera np. małego kolonisty, a wystarczy zamiast PAKOWAĆ się w walizkę z zapasem, spakować się do małej walizki i torby np. z obuwiem - gdyż to pozwoli nam na maksymalne wykorzystanie przestrzeni luków bagażowych.
10 PRAKTYCZNYM ZASAD:
1. Wybierz mniejsze rozmiary
2. Największe i najcieplejsze rzeczy postaraj się założyć na siebie
3. MINImum, MINImum
4. Zamiast spodni leginsy
5. Ubrania wielofunkcyjne
6. Dobrze zaplanuj zestawy ubrań
7. E-BOOK zamiast książek
8. Czego nie musisz pakować ?
9. Microfibra zamiast puchatych ręczników.
10. PODEJŚCIE PRAKTYCZNE
Zachęcam do zapoznania się z praktycznymi sposobami pakowania, które pomogą w doborze właściwej wielkości walizki.
LINK 1
LINK 2   pod koniec filmu (czas: 15:45) - powinno być "... więc mogę wziąć mniejszą walizkę !!!"WSZYSCY PRZEWOŹNICY O TYM MÓWIĄ ALE NIEWIELU Z NICH ODWAŻY SIĘ O TYM PISAĆ !


W ZAMIAN ZA PRAKTYCZNE PODEJŚCIE I CHĘĆ "DOBREJ" WSPÓŁPRACY ZACHĘCAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z INFORMACJAMI ZAMIESZCZONYMI NA STRONIE
GRATIS-yOFERTA » Ważne » Autobusy » Licencja » Gratisy » Kontakt » Kierowcy » Kliencji o NAS » Video » MyDlaNich » Partnerzy » RODO

Przewozy pasażerskie MASZ BUS Andrzej Masztalerz oferuje: przewóz osób, przewozy autobusowe, przewozy autokarowe oraz
wynajem autobusów, wynajem autokarów, wynajem busów - Szczecin, zachodniopomorskie, Polska


facebook

Nazwa firmy: MASZ BUS Andrzej Masztalerz
Siedziba firmy: 70-884 Szczecin, ul. Wesoła 1A
Telefon kom.: 882-544-522 (T-Mobile)
Telefon kom.: 510-062-125 (Orange)
e-mail: maszbus@wp.pl

Obsługa bezpośrednia odbywa się w siedzibie Klienta (dojazd gratis)

DLA PRZEWOŹNIKÓW I KONTRAHENTÓW TELEFON DOSTĘPNY CAŁODOBOWO.
JEST PROBLEM, AWARIA - DZWOŃ !!! - POMOGĘ W NAGŁYCH PRZYPADKACH :-)


facebook:
www.facebook.com/maszbus
www.facebook.com/andrzejmasztalerz.maszbusNazwa firmy: MASZ BUS Andrzej Masztalerz
Siedziba firmy: 70-884 Szczecin, ul. Wesoła 1A
Telefon kom.: 882-544-522 (T-Mobile)
Telefon kom.: 510-062-125 (Orange)
e-mail: maszbus@wp.pl

Obsługa bezpośrednia odbywa się w siedzibie Klienta (dojazd gratis)

DLA PRZEWOŹNIKÓW I KONTRAHENTÓW TELEFON DOSTĘPNY CAŁODOBOWO.
JEST PROBLEM, AWARIA - DZWOŃ !!! - POMOGĘ W NAGŁYCH PRZYPADKACH :-)


facebook:
www.facebook.com/maszbus
www.facebook.com/andrzejmasztalerz.maszbus


Projekt, wykonanie i aktualizacja: mgr Małgorzata Suchecka-Masztalerz